ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורס NLP
 קורס דמיון מודרך
 קורס הילינג
 קורס יוגה
 קורס מדריכי יוגה
 קורס מדריכי פילאטיס
 קורס עיסוי
 קורס רפלקסולוגיה
 קורס שיאצו
 קורס תזונה
 קורס תקשור
 קורסי ארומתרפיה
 קורסי הילינג ורייקי
 קורסי ליצנות רפואית
 קורסי נטורופתיה
 קורסי רפואה סינית
 קורסי רפלקסולוגיה
 קורסי שיאצו
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> קורסי רפואה משלימה >> קורסי רפואה סינית

קורסי רפואה סיניתרפואה סינית היא תורה עתיקה המבוססת על מאגר עתיק של ידע וניסיון שנבנה במהלך חמשת אלפים שנה. מאגר הידע שנצבר כולל תיעוד מסודר של מחקרים על גוף האדם והרוח, פילוסופית חיים, תופעות טבע ועוד. כחלק ממאגר זה כולל את הרפואה הסינית המבוססת על שיטות טיפול שונות שהיא הבסיס לרפואה הסינית כיום.

 הרפואה הסינית מבוססת על פילוסופיה  שלמה שרואה באדם כמכלול של גוף ונפש. האדם כחלק מחוקי הטבע ובדומה לטבע גם הוא שואף לאיזון. מצב בריאות תקין הוא מצב שהאנרגיה בגוף זורמת בצורה חלקה ללא חסימות, פגיעה בזרימה החופשית היא ביטוי למחלה שיש לטפל בה.

 הרפואה הסינית מבוססת על אבחון ושיטות טיפול מגוונות הכוללים צמחי מרפא, אקופונקטורה (דיקור סיני), טווינה, שיאצו ותזונה נכונה. שילוב של שיטות אלו בהתאם לאבחון יוצרים טיפול עוצמתי שבחלק מהפילוסופיה שלו היא שמירה על אורח חיים נכון לשם מניעת הופעה של מחלות ומצבי חולי שונים.

 

קורסי רפואה סינית

הרפואה הסינית בנויה ממספר שיטות ששילובן הוא חלק מהריפוי של מחלות שונות. למשל בהופעה של בעיות עיכול המטפל יאבחן את הבעיה על ידי בדיקת של דופק, לשון, תשאול רפואי ויתאים את הטיפול בהתאם לממצאים שיכולים לכלול דיקור סיני, צמחי מרפא, טווינה ובניית תפריט תזונה המתאים למטופל. קורסי רפואה סינית משלבים בין לימוד תיאורטי רב לבין לימוד מעשי שמטרתו להכשיר את הבוגרים לרכוש ניסיון בתחום האבחון והטיפולים לאחר סיום לימודיהם.

 קורסי רפואה סינית כוללים לימוד של תיאוריות ברפואה הסינית, רפואה פנימית, אבחון. בנוסף נלמדים רפואה מערבית ולימודי מדעים כגון : ביולוגיה רפואית, אנטומיה, פתולוגיה מיקרוביולוגיה אימונולוגיה, רפואה פנימית, נוירולוגיה ועוד.

 

ההתמחות ברפואה הסינית כוללת לימוד של מספר שיטות

אקופונקטורה - טכניקת דיקור הפועלת על נקודות לאורך המרדיאנים שהינם ערוצים לאורך הגוף בהם עוברת האנרגיה, הצ'י. במהלך הלימודים התלמידים לומדים גישות מסורתיות של  דיקור ומתרגלים דיקור.

טווינה / שיאצו  - שיטה של לחיצות על הגוף באמצעות האגודל וכף היד. טכניקה המתאימה לבעיות אורטופדיות ובעיות פנימיות.

הרבולוגיה – תורת צמחי המרפא, ואמנות רקיחת פורמולות צמחים.

תזונה סינית רפואית – לימוד על התזונה הסינית כחלק מאורח החיים ובטיפול במצבי חולי שונים.

 

היכן ללמוד?

בתי ספר רבים מציעים קורסי רפואה סינית , חלקם מציעים את הקורסים כחלק מלימוד של ארבע שנים הכולל מסלולים שונים כגון מסלול לימוד דיקור דיני או מסלול לימודי שיאצו. וחלקם מציעים לימוד של כל רובדי הרפואה הסינית ומשלבים ידע בכל תחום.

 ניתן לבחור מסלול לימודים הכולל את הלימוד של  הרפואה הסינית לאורך 4 שנים או לבחור במבחר קורסי רפואה סינית בהתאם להתקדמות שלכם ובהתאמה לזמנים שלכם. היתרון שניתן כל פעם ללמוד קורס נוסף ולהשלים את הידע בתחומים השונים. תוכלו ללמוד קורס דיקור סיני ולאחריו לעבור לקורסים אחרים כגון: קורס צמחי מרפא או קורס דיקור קוסמטי וכדומה. מסלולים אלו מתאימים לאנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם להיות סטודנטים במשרה מלאה.

 חשוב לבדוק בבית ספר שאליו אתם נרשמים, מהם תנאי הקבלה, יש המחייבים תעודת בגרות וראיון קבלה. בדקו מהו היקף הלימודים או הקורס שבחרתם. חשוב להתאים את הקורס לרמת הידע והעניין שלכם. בדקו מהו המוניטין של בית הספר, כמה תלמידים בכיתה ומי מרצה בשיעורים.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורסי רפואה סינית

בוגרי קורסי רפואה סינית יכולים להשתלב בקופות החולים, בתי הארחה, בתי ספא, בתי חולים ובמסגרות פרטיות המציעות טיפולים אלטרנטיביים או לעבוד כעצמאיים. 


מפת אתר