ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> פסיכומטרי

פסיכומטריפסיכומטרי מהווה מדד חשוב מה נלמד והיכן. אוניברסיטאות קובעות את הציונים על פי ציוני הבגרויות והפסיכומטרי. ברוב המקומות משוקלל ציון הפסיכומטרי כשווה ערך לבגרויות, ישנם מקומות שהפסיכומטרי אף חשוב יותר. מכונים רבים מציעים קורסי פסיכומטרי שאלת המיליון היא לאיזה מכון להירשם.

פסיכומטרי כמה פרטים

פסיכומטרי הינו מבחן שמטרתו לבודק את יכולתו של הנבחן להתמודד עם בעיות שונות בזמן מוגבל, לבדוק את יכולת הנבחן להבדיל בין עיקר לטפל ולבחון את יכולת הנבחן לעמוד בדרישות של החוגים השונים באוניברסיטה. מבחן הפסיכומטרי נכתב על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה המהווה ארגון ללא מטרות רווח. ציוני הפסיכומטרי מועברים לאוניברסיטאות לאחר שנבדקו.

פסיכומטרי - מבנה הבחינה

פסיכומטרי הינו מבחן סודי, השאלות והתכנים משתנים כל העת. פסיכומטרי הינו מבחן הבוחן את הנבחנים בתחום מתמטיקה, עברית ואנגלית, לכל תחום יש מספר חלקים שלכל חלק יש זמן פתרון של 25 דקות. סך הבחינה כולל שמונה מבחנים בני 25 דקות, ששנים מן המבחנים הם פיילוט שאין הנבחנים יודעים מהם מבחני הפיילוט מתוך השמונה.

התכנים במבחן פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי כולל חשיבה כמותית הכולל אלגברה, גיאומטריה, תרשימים ובעיות מילוליות. חלק שני של הבחינה הינו בחינה בעברית הכוללת אוצר מילים, שאלות היגיון, אנלוגיות, השלמת משפטים, שאלות פ.ט.ל והבנת הנקרא. החלק השלישי הוא אנגלית הכולל אוצר מילים, ניסוח מחדש של משפטים, השלמת משפטים והבנת הנקרא.

פסיכומטרי ללא הגבלה

למבחן פסיכומטרי ניתן לגשת ללא הגבלה בהפרש של חצי שנה בין מבחן למבחן. מבחן הפסיכומטרי נערך מספר פעמים בשנה, פברואר, אפריל, יולי, ספטמבר ודצמבר. המבחן נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות ומחיר מבחן עומד כיום על 500 ₪.

ציוני הפסיכומטרי

תוצאות הציונים הינם ביחס לנבחנים אחרים. הציונים הינם בין 200 נקודות ועד 800 נקודות, התפלגות תוצאות הבחינה הינה בצורת פעמון שציוני הקצה מעטים מקבלים וממוצע הציונים הינו 540.

ללמוד לבד או בקורס

עם השנים החלו להיפתח מכונים לפסיכומטרי המציעים תרגול רב של התרגילים השונים. לימוד לפסיכומטרי דורש עבודה רבה והתמדה. מכוני הפסיכומטרי מציעים לכם מסגרת מסודרת של לימוד הכולל תרגול רב, לימוד הטכניקות השונות שיקלו עליכם בבחינה, מרתון לימוד לקראת הבחינה וסימולציות המדמות את הבחינה.

מפת אתר