ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> סדנאות >> סקסולוגית

סקסולוגיתסקסולוגית

יש דברים שלא נעים לדבר עליהם ולעיתים נראה שאצל כולם הכול בסדר ורק אתם סובלים משחיקה של הזוגיות הבאה לידי ביטוי גם בתחום חיי המין. פעמים רבות המרכיב של חוסר ידע, הבושה והדעות הקדומות פוגעות יותר בבני הזוג. אתם לא לבד, זוגות רבים סובלים במהלך השנים בקשיים שונים במיניות ובזוגיות.
 
פעמים רבות הקושי הגדול בין בני הזוג הוא חוסר תקשורת גופנית הבא לידי ביטוי בחשש להעלות את הנושא, בקושי באינטימיות בין בני הזוג, חוסר התקשורת הגופנית יכולה להיות בעיה ספציפית או מכלול של דברים שלרוב קשורים זה בזה.
 

מתי לפנות לטיפול?

זוגות רבים חשים במהלך השנים עליות ומורדות. פעמים רבות קושי כלכלי, מתח בעבודה, משבר, וגם דברים משמחים כגון הריון או לידה יכולים להביא לקושי בתפקוד המיני או קושי בזוגיות בין בני הזוג. לעיתים קרובות הקושי בתפקוד המיני יכול לגרום למתח בין בני הזוג, כגון ריחוק ביחסים, איבוד האינטימיות, רגשי אשם, חוסר שביעות רצון מהזוגיות, מבוכה ביחסים וכדומה. פעמים רבות לאחר תקופה מסוימת חוזרים לשגרה, וכך גם המתח בין בני הזוג נעלם. אך במקרים שבהם ההפרעות בתפקוד המיני חוזרות על עצמן ויוצרות מתחים נוספים בין בני הזוג יש מקום לפנות לסקסולוגית או סקסולוג.
 

יש סקס אחר

ההנחה היא כי סקסולוגית מטפלת בעיקר בבעיות הקשורות במיניות, אך למעשה לא פעם המיניות קשורה גם בזוגיות ובעיות הצצות במיטה משליכות גם על בני הזוג. למשל, זוגות רבים מגיעים עם בעיות בתחום המיני, אך ההשלכה היא גם על התפקוד הזוגי שלהם בבית. זוגיות טובה באה לידי ביטוי בתקשורת בני הזוג, היכולת לדבר על הבעיות שמתעוררות ואף על הריגוש של המיניות.
 
פניה לסקסולוגית מתאימה לא רק לזוגות נשואים. ישנם רווקים החוששים לפתח קרבה אינטימית עם הצד השני או אנשים הסובלים מהפרעות בתפקוד המיני המקשה עליהם במציאת בן או בת זוג. למעשה חשוב לטפל בבעיה גם שנמצאים לבד, מאחר שפעמים רבות הבעיה משליכה על הקושי ליצור קשרים או יחסי קרבה עם הצד השני ויש קושי להתחיל קשר ממקום של עכבות בתחום.
 

אפשר גם לבד?

פעמים רבות עולה הרצון של אחד מבני הזוג לפנות לסקסולוגית בשל קושי בתפקוד המיני. צד אחד מבקש לגשת והצד השני מסרב בתוקף. השאלה האם לגשת לבד עולה פעמים רבות. המצב האידיאלי הוא ששני בני הזוג מגיעים לטיפול, אך כשצד אחד מסרב, חשוב לטפל בבעיה ולא להזניח אותה, ולכן במקרים אלו יש מקום להגיע לבד וניתן להגיע לתוצאות טובות. פעמים רבות שינוי שאחד מבני הזוג יעבור ישפיע על בן הזוג או בת הזוג.
 
טיפול מיני לרוב כולל מספר פגישות ונע בין 4-12 פגישות. במהלך הטיפול המטפל שואל שאלות על מנת ללמוד על בני הזוג ועל אופי הבעיה וישלול גורמים פיזיולוגים אפשריים ומציע מידע או פתרון לבעיה.
 
אינטימיות ומיניות היא חלק בלתי נפרד מהזוגיות וחשובה לשמירה על זוגיות טובה. במידה ואתם חשים שיש בעיה חשוב לפנות ולהתייעץ עם מומחה בתחום שיכול לסייע לכם בפתרון הבעיה. טיפול מיני יכול להביא למערכת יחסים חמה ועשירה יותר בין בני הזוג.  

מפת אתר