ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> סדנאות

סדנאותסדנאות

מי מאיתנו לא התעניין פעם בסדנאות כלשהן? סדנה היא האפשרות לאדם ללמוד על תחום מסוים שתמיד עניין אותו. כיום מתנהלים סדנאות בשלל תחומים: סדנאות לכתיבה יוצרת, סדנאות למודעות עצמית, סדנאות לצילום ועוד ועוד. כמעט ואין תחום שלא ניתן לחוות אותו באמצעות השתתפות בסדנה. את רעיון הסדנאות ניתן להבין על ידי ההבדל בין סדנאות וקורסים. בעוד שרעיון הקורסים הוא הרצאת החומר והיכרותו של המשתתף עם תחום מסוים, הרי שבסדנאות מדברים אנו לא רקעל היכרות דרך ידיעת המושגים אלא חוויה מעשית. מטרתן של סדנאות היא לתרגל ולהפנים בצורה מעשית וחווייתית את הנושא אותו מעבירים בסדנה.

ישנן גם סדנאות המתעסקים בנושאים קלילים יותר ופחות תובעניים, דוגמת פיסול, צילום וכתיבה יוצרת. סדנאות אלו מורכבים ממספר מפגשים כאשר סכום המפגשים יכול להגיע למספר גדול. מספר המפגשים תלוי במורכבות התחום, בסדנה להכנת בירה מספר המפגשים יהיה באזור החמישה, בעודש סדנה לכתיבה יוצרת יכולה להימשך על פני חמישה עשר מפגשים ואף יותר.

באופן כללי ההתעניינות מצד אנשים בסדנאות היא גדולה. אנשים שעובדים ומתעסקים במשך היום בעבודה 'טכנית' ופחות מעשירה רואים ברעיון של סדנאות מקום להעשרת חייהם הפרטיים, אם בצורת סדנאות רוח ואם בסדנאות פנאי ותחביב.
התבנית המוכרת ביצירת סדנאות בנויה ממספר מפגשים, כאשר בראש הסדנה עומד המאמן שתפקידו ללמד ולתפעל בצורה יעילה את חוויית הסדנה. באופן כללי ניתן לחלק את הסדנאות לשני סוגים שונים, סדנאות רוח - נפש וסדנאות פנאי ותחביב.

סדנאות רוח :

עם פריחת הניואייג' התפתחו שיטות שונות לאימון אישי ומודעות עצמית כאשר שיטות אלו, ברובן, מתבצעות במסגרות שונות של סדנאות. סדנאות אלו מטרתן לחשוף רעיונות מקוריים בפני אנשים חסרי רקע מקצועי בתחום. החשיפה הנעשית במסגרת הסדנאות כוללת היכרות כללית של התחום, המהווה בסיס לסדנא, ותרגול מעשי של המושגים. סדנאות אלו מקבלים השראתם מארצות המזרח (הודו וכדומה) שם מיושמים תכני סדנאות אלו בצורה מעשית בחיים של חלק מהתושבים. מאמנים של מודעות עצמית נוהגים לנסוע למזרח לא אחת בכדי לעמוד מקרוב על דרכי חייהם של בודהיסטים ואחרים כך שבחזרתם לארץ יוכלו להעביר ולהעשיר סדנאות בתחומים דומים

סדנאות פנאי ותחביב: 

ישנן גם סדנאות המתעסקים בנושאים קלילים יותר ופחות תובעניים, דוגמת פיסול, צילום וכתיבה יוצרת. סדנאות אלו מורכבים ממספר מפגשים כאשר סכום המפגשים יכול להגיע למספר גדול. מספר המפגשים תלוי במורכבות התחום, בסדנה להכנת בירה מספר המפגשים יהיה באזור החמישה, בעוד שסדנה לכתיבה יוצרת יכולה להימשך על פני חמישה עשר מפגשים ואף יותר.

באופן כללי ההתעניינות מצד אנשים בסדנאות היא גדולה. אנשים שעובדים ומתעסקים במשך היום בעבודה 'טכנית' ופחות מעשירה רואים ברעיון של סדנאות מקום להעשרת חייהם הפרטיים, אם בצורת סדנאות רוח ואם בסדנאות פנאי ותחביב.

מפת אתר