ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימוד איטלקית
 לימוד אנגלית
 לימוד גרמנית
 לימוד יפנית
 לימוד סינית
 לימוד ספרדית
 לימוד עברית
 לימוד ערבית
 לימוד צרפתית
 לימוד רוסית
 קורס TOEFL
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימוד שפות >> לימוד ערבית

לימוד ערביתלימודי ערבית

הצורך ללמוד ערבית הוא בהחלט דבר חשוב מאוד בעבור כל מי שחי במזרח התיכון ונאלץ להתמודד עם המציאות המורכבת של שתי תרבויות ושתי שפות שדרות בכפיפה אחת. משיבה זו לימוד ערבית נכנס כחלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים של כל תלמיד בישראל, וזאת מתוך מטרה להקנות לאוכלוסיה את הדרך לתקשר ולהתמודד עם האוכלוסיה הערבית בארץ ולקדם הבנה ודו-קיום. אולם הרמה של לימודי ערבית בבתי הספר על פי רוב אינה מספקת בכדי להקנות לתלמידים יכולת אמתית לעשות שימוש יום יומי בשפה ומי שמעוניין באמת ללמוד ערבית שגם תשתמש אותו אחר במוקדם או במאוחר יפנה אל האפשרות של קורס ערבית שבאמת יקנה לו יכולות. לימוד ערבית במסגרת של קורס היא דרך טובה מאוד לבנות על היסודות שכבר קיימים מהמסגרת של לימודי ערבית בבית הספר, ולעיתים הוא מרחיב את היכולת של האדם בערבית גם אל ערבית מדוברת ולא רק הספרותית הנלמדת במסגרת של לימוד ערבית במערכת החינוך. להלן נקדיש מספר מילים לחשיבות של הנושא של לימודי ערבית בישראל ולאחר מכן נפנה אל הדרכים השונות שבהן יכול מי שרוצה ללמוד ערבית לעשות כן.

לימודי ערבית בישראל

לימוד ערבית בישראל הוא צורך חשוב מאוד בכדי ששני העמים שחיים במרחב הזה יוכלו לתקשר בניהם. רבים טוענים כי אם לא נקפיד ללמוד ערבית בהיקפים רחבים לא נוכל באמת למצוא גשר ופתרון מפייס לסכסוך עתיק היומין שמלווה את המציאות שלנו במזרח התיכון. כאמור לעיל, לימודי ערבית בבתי הספר מכוונים לכיוון זה אך ככל הנראה אין בהם די בכדי להציע פיתרון אמיתי למי שבאמת רוצה ללמוד ערבית.

קורס ערבית

קורס ערבית היא פתרון טוב מאוד לכל מי שרוצה להגביר את ידיעותיו בשפה ולא להסתפק רק במה שניתן לו במסגרת של לימודי ערבית במהלך שנות הלימודים שלו. קורס ערבית יכול להתקיים בהקשרים שונים כמו מוסדות אקדמיים או גופים פרטיים המציעים לימודי שפה וכן באופן עצמאי עם קלטות וספרים ואף ברשת האינטרנט. לימוד ערבית בצורה כזו יכולה להתבצע בכל מיני היקפים ורמות התלויים בידע הראשוני של האדם וכן במטרות שלשמן הוא רוצה ללמוד ערבית. הערבית היא שפה קרובה מאוד לעברית ועל כן לא מאוד קשה ללמוד ערבית אם אנו באמת רוצים ובכך ואם יש לנו יכולת גם לתרגל ולעשות בה שימוש באופן יום יומי.

מפת אתר