ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
 הנדסאי אלקטרוניקה
 הנדסאי ביוטכנולוגיה
 הנדסאי בניין
 הנדסאי כימיה
 הנדסאי מחשבים
 הנדסאי מכונות
 הנדסאי מכונות רכב
 הנדסאי עיצוב תעשייתי
 הנדסאי קירור
 הנדסאי תעשיה וניהול
 הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודי הנדסאים >> הנדסאי תעשיה וניהול

הנדסאי תעשיה וניהוללימודי הנדסאי תעשיה וניהול הינו תחום רחב המכשיר את הבוגרים להתמחות בהנדסת מערכות, בתעשייה ובניהול. הלימודים עוסקים בתכנון ותפעול של מערכות שונות כגון מערכות שירות או יצור, הבנה של מערכות מידע ותכנון ויישום של מערכות שונות. לימודי הנדסאי וניהול הפכו לתחום מבוקש מאחר שהלימודים מעניקים לסטודנטים ידע רחב בתחומים שונים ומאפשר להשתלב בשוק העבודה בקלות בשל צורכי השוק ומסלולי הלימודים המעניקים לסטודנטים ידע רחב וניסיון.
 

מהו הנדסאי תעשיה וניהול?

כל חברה, עסק או ארגון מעוניינים להגדיל את הרווחים ולהקטין את ההוצאות או להתייעל עד כמה שניתן. הצורך לעלות את התפוקה ולעלות את הרווחים דורש כל העת לחקור את דרכי הפעולה של הארגון או המפעל וללמוד כיצד לשפר את תהליכי הייצור. הנדסאי תעשיה ניהול בעל כלים שונים  למחקר החל משיטות מחקר שונות, כלכלה, אמצעי הובלה, דיני עבודה, גורמי סיכון וכדומה, המסייעים לו לבחון ולהציע שיטות עבודה יעילות יותר, להצביע על כשלים וכדומה. חברות רבות הבינו את החשיבות של עובדים בתחום זה ובכל ארגון ניתן למצוא איש הנדסאי תעשיה וניהול או מחלקה העוסקת בתחום.
 

לימודי הנדסאי תעשיה וניהול

לימודי הנדסאי תעשיה וניהול כולל התמחויות בתחומים שונים: מערכות מידע, לוגיסטיקה, ניהול ויצור, ניהול איכות, שיווק וניהול, תעבורה ועוד. בהתאם לתחום ההתמחות יקבעו הקורסים שילמדו באותו מסלול.
תכני הלימוד כוללים קורסים בתחום הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, חשבונאות, פיננסים, מחשבים ולצד לימודי כלכלה וחברה. חקר ביצועים, אבטחת איכות, כלכלה, מימון, פיזיקה, ניתוח מערכות.
השלב ראשון בלימודים כולל לימודים כלליים כגון פיזיקה, כימיה, מתמטיקה, שפות מחשב ותוכנות, תקשורת מחשבים, אלקטרוניקה, כלכלה ובהמשך נלמדים מקצועות כגון חקר ביצועים, אבטחת מידע וקורסים נוספים לפי תחום ההתמחות.
 
בסיום הלימודים על התלמידים להגיש עבודת גמר ולעמוד בבחינות פנימיות וחיצוניות.  בחלק מבתי הספר התלמידים מתרגלים עבודה בחברות שונות.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי תעשיה וניהול כוללים בגרות מלאה או חלקית בהשלמת מתמטיקה ואנגלית, חלק מבתי הספר כוללים בתנאי הקבלה גם ראיון אישי. אנשים מעל גיל 35 יכולים להתקבל ללימודים בתנאי שיש ברשותם 12 שנות לימוד מלאות מאחוריהם ואין צורך בבגרות.
לימודי הנדסאי תעשיה וניהול אורך כשנתיים. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת הנדסאי וניהול מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע.
 

היכן ללמוד

כיום מכללות רבות מציעות לימודי הנדסאי תעשיה וניהול. חשוב לבדוק מהו המוניטין של המכללה בתחום, האם בית הספר או המכללה נמצאים תחת פיקוח של מה"ט. בדקו כמה תלמידים בכיתה, מי המרצים ומהו תחום ההתמחות ומהם תכני הלימוד בהתאם לתחום ההתמחות שתרצו ללמוד. בדקו אם התעודה מאפשרת לכם אחר כך להמשיך ללימודי המשך לתואר מהנדס.
 
הנדסאי תעשיה וניהול אפשרויות תעסוקה
הלימודים מעניקים  לתלמידים ידע נרחב בכלכלה, בייצור, בפסיכולוגיה ועוד התורמים לאפשרויות התעסוקה שלהם בארגונים, חברות, מפעלי תעשיה, חברות היי טק ועוד, במטרה ללמוד על דרכי הפעולה של המפעל או החברה ולשיפור ניהול הארגון והגברת הייצור. בוגרי תואר הנדסאי תעשיה וניהול יוכלו לעבוד כמנהלי פרויקטים, ניהול מחסן ממוחשב, ניהול צוותים, ניהול ופיקוח על הייצור, ניהול מערכות מידע ועוד.

 


מפת אתר