ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
 הנדסאי אלקטרוניקה
 הנדסאי ביוטכנולוגיה
 הנדסאי בניין
 הנדסאי כימיה
 הנדסאי מחשבים
 הנדסאי מכונות
 הנדסאי מכונות רכב
 הנדסאי עיצוב תעשייתי
 הנדסאי קירור
 הנדסאי תעשיה וניהול
 הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודי הנדסאים >> הנדסאי קירור

הנדסאי קירורתחום הקירור והמיזוג הוא תחום רחב, החל מהבית הכולל מקרר, מזגן ומכשור נוסף, התעשייה הכוללת מבני קירור שמטרתם לאזן את חום המכונות במפעלים ומקררים רבי עוצמה.
הנדסאי קירור אמון לתכנן, לבנות ולתחזק מערכות קירור שונות בהתאם לדרישה. התפקיד דורש לצד הידע גם בטיחות וניצול האנרגיה. ההתקדמות הטכנולוגית הביא לעליה בדרישה להנדסאי קירור ומיזוג בעלי ידע נרחב בתחום.
תחום הקירור הוא תחום רחב המציע מגוון אפשרויות תעסוקה והתפתחות בתחום שאינו כופה על שמריו, הפיתוחים הטכנולוגים הביא לצורך באנשי מקצוע מיומנים שיכולים לתת מענה לדרישות ותקלות שונות בתחום הקירור.
 

תנאי קבלה – הנדסאי קירור

תנאי הקבלה ברוב בתי הספר הינם תעודת בגרות מלאה או חלקית עם ציון עובר במתמטיקה או אנגלית. מועמדים ללא בגרות יוכלו לעשות מכינה קדם אקדמאית באחת מהמכללות בארץ.
 

לימודי הנדסאי קירור

לימודי הנדסאי קירור נמשכים כשנתיים, הכולל 4 סמסטרים, ישנה אפשרות לשלב את הלימודים עם תואר ראשון במסגרת חוג משולב הכולל שלוש שנות לימוד. מסלול לימודי הנדסאי קירור ניתן ללמוד בבוקר או בערב, יש לבדוק לפני הרישום מהן שעות הלימוד.
במסגרת לימודי הנדסאי קירור לומדים חלק תיאורטי לצד לימוד מעשי. הלימודים כוללים תורת הקירור, אנגלית טכנית, טכניקות קירור ומיזוג, תורת החשמל, תרמודינאמיקה, מערכות הידראוליות, מאלקטרוניקה תעשייתית ועוד. לימוד מעשי במעבדות שמטרתו להעניק לתלמידים את הניסיון בשוק העבודה.
בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תעודת הנדסאי מטעם בית הספר שלמדו בו ומטעם מה"ט המכון הממשלתי לטכנולוגיה, ויוכלו להירשם בפנקס ההנדסאים.
 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי הנדסאי קירור יוכלו להשתלב בענפי התעשייה השונים בתפקידים שונים בתעשייה הפרטית והצבאית, בין התפקידים שיוכלו להשתלב הם תכנון מערכות קירור, שירות תחזוקה וציוד, פיקוח על הקמת מערכות קירור, עבודות חשמל במערכות קירור, שיווק והפצה של מערכות קירור, בקרה, אוטומציה וכדומה.
חברות הקולטות בוגרי לימודי הנדסאי קירור הם אלקטרה, תדיראן, רפא"ל, אינטל, חברת החשמל ועוד. תוכלו לבחור גם לעבוד כעצמאיים ולתת שירות בתחום הקירור למשקי הבית או לתעשייה.
בוגרי הנדסאי יוכלו להמשיך ללימודי הנדסה קירור ומיזוג או כל תחום אחר בהנדסה.
 

היכן ללמוד?

לימודי הנדסאי קירור ניתן ללמוד באחד מבתי הספר המקצועיים הרבים שיש, עם זאת לפני רישום חשוב לבדוק מספר נושאים. בראש ובראשונה חשוב לבדוק כי בית הספר אליו אתם נרשמים נמצא תחת פיקוח של מה"ט המכון הממשלתי לטכנולוגיה, המאפשר לבוגרים בסוף הלימודים להירשם בפנקס ההנדסאים של מה"ט.
לפני רישום חשוב לבדוק מהם תנאי הקבלה והאם אתם עומדים בתנאים אלו. בדקו מהם תכני הקורס ומהו החלק המעשי בקורס, חשוב להיכנס אל המעבדות ולראות שלכל תלמיד יש עמדה והמעבדות חדשות ומעודכנות. בקשו לדבר עם תלמידים שסיימו את הלימודים על מנת להתרשם מרמת הלימוד. בדקו מי הם המרצים בלימודים ומהו הניסיון שלהם. כמו כן בדקו כמה תלמידים בכיתה. 

מפת אתר