ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
 הנדסאי אלקטרוניקה
 הנדסאי ביוטכנולוגיה
 הנדסאי בניין
 הנדסאי כימיה
 הנדסאי מחשבים
 הנדסאי מכונות
 הנדסאי מכונות רכב
 הנדסאי עיצוב תעשייתי
 הנדסאי קירור
 הנדסאי תעשיה וניהול
 הנדסאי תקשורת אינטראקטיבית
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודי הנדסאים >> הנדסאי בניין

הנדסאי בנייןהנדסאים הפכו בשנים האחרונות לכוח עבודה חשוב במקומות עבודה רבים, ההתפתחות הטכנולוגית הרבה והפריחה הגדולה בשוק הנדל"ן הביא לעליה בדרישה של הנדסאי בניין.

 הנדסאי בניין מוכר גם בשם הנדסאי אזרחי. למעשה התחום אינו עוסק רק בבניין אלא גם בתחומים אחרים כגון כבישים, בניית מחלפים, בניית מבני תעשיה ועוד. הביקוש הוא בעיקר להנדסאים מאחר שרבים אינם מעוניינים ללמוד לימודים ארוכים של תואר מהנדס, ובמקום זאת לימודי תואר הנדסאי הכולל שנתיים בלבד.

 

הנדסאי בניין -  תנאי קבלה

המעוניינים ללמוד תואר הנדסאי חייבים להציג תעודת בגרות מלאה, אנשים מעל גיל 35 יוכלו להציג במקום בגרות תעודת 12 שנות לימוד או להציג מסמך של בוגר מכינה קדם אקדמית או מכינה אוניברסיטאית.

 בחלק מבתי הספר, בנוסף כל מועמד מחויב לעבור ראיון אישי ולבצע מבדק התאמה.

 

מה לומדים?

מטרת לימודי הנדסאי בניין  היא להכשיר את הסטודנטים לתכנון, הקמה ותפעול של מבנים ומערכות לצורכי תעשיה, בהתאם להתפתחויות שאנו עדים להם בשנים האחרונות בתחום הבנייה ואוריינטציה טכנולוגית.

 בבתי ספר רבים במסגרת הלימודים הסטודנטים לומדים מגוון של תחומים מדעיים כגון תורת הבנייה, תכנון הנדסי, תכנון כבישים ותשתיות, תכנון אינסטלציה, ניהול בניה, חומרי בניה, תכנון קונסטרוקציות, בטיחות בבניה, כלכלת בניה, ניהול אתר ועוד. חשוב לבדוק מהם תכני הלימוד בכל בית ספר מאחר שתחומי הלימודי משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים.

 הלימודים כוללים גם לימוד מקצועות בסיסיים כגון מתמטיקה, אנגלית, פיסיקה, יישומי מחשב וכדומה. לימוד תוכנות מחשב הקשורות לתחום הבניה הם: AUTOCAD שהיא תוכנה לשרטוט, תוכנה לתכנון וניהול אתר ותוכנה לתכנון כבישים.

 

תעודת סיום לימודי הנדסאי בניין

בסיום  הלימודים יקבלו הבוגרים תעודת הנדסאי ניהול בנייה. בוגרים שירצו לעסוק גם בתחום התכנון יצטרכו ללמוד סמסטר נוסף שבסיומו יקבלו דיפלומת הנדסאי ניהול בניה. על הבוגרים לעבור בחינה של מה"ט שהינו המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע אשר כפוף למשרד התמ"ת המפקח על הנדסאים, מהנדסים וטכנאים. לאחר הצלחת הבחינה יוכלו הבוגרים להירשם בפנקס ההנדסאים של מה"ט במדור ביצוע מבנים או לאלו שהמשיכו לסמסטר נוסף במדור תכנון מבנים.

 

היכן ללמוד ?

כיום ישנן מכללות רבות המציעות לימודי הנדסאי בניין. המכללות המוכרות יותר הן רשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל, המרכז לעיצוב לטכנולוגיה אריאל בשומרון, בית הספר ספיר להנדסאים ולטכנולוגיה, המכללה הארצית ועוד.

 בעת בחירת בית ספר ללימודי הנדסאי בניין חשוב לבדוק מספר פרמטרים: בדקו מהו המוניטין של בית הספר אליו אתם נרשמים, בדקו כי בית הספר נמצא תחת פיקוח של מה"ט , המשמעות היא כי תכני הקורס מתאימים לדרישות של מה"ט. בדקו כמה תלמידים בכיתה, בדקו מי הם המרצים המלמדים את הקורס. בדקו מהם תכני הקורס. ומהם אפשרויות ההתמחות.

  

אפשרויות תעסוקה להנדסאי בניין

בוגרי המסלול יכולים לעבוד כהנדסאי ניהול, פיקוח או תכנון. הבוגרים יכולים להשתלב כמנהלי עבודה באתרי בנייה שונים. בוגרים שהמשיכו לסמסטר נוסף להתמחות בתכנון יקבלו אישור לתכנון מבנים פשוטים עד ארבע קומות ויוכלו להגיש תוכניות מבנים לאישור של ועדות בניה מקומיות.

 


מפת אתר