ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> תואר בראיית חשבון

תואר בראיית חשבוןתואר בראיית חשבון

התפתחות הכלכלה הגלובלית הביאה לעליה בדרישה של רואי חשבון. הצורך לנהל נכונה את ספרי החברה- עסקים קטנים, עסקים גדולים, ארגונים, חברות עסקי מסחר וכדומה, יש צורך ברואה חשבון שידע לפקח על הפעולות של הארגון, על התנועות הכספיות שנעשו במטרה לסייע לעסק לפעול נכון מבחינה כלכלית.
 
ראיית חשבון משמעו ניהול חשבונות הכוללים מרישום וניתוח של פעולות פיננסיות שונות והצגתם בפני בעלי עניין כגון מנהלי מניות, בעלי חברה, שלטונות המס וכדומה. תואר בראיית חשבון הידוע גם כלימודי חשבונאות מטרתם להכשיר את בוגרי התואר כרואי חשבון מקצועיים. ללמוד ראיית חשבון משמעו לימודים קשיים הדורשים השקעה רבה.

מטרת לימודי ראיית חשבון

לימודי ראיית חשבון מטרתם להכשיר רואי חשבון ומומחים בתחום שיפקחו על הפעילות הכלכלית של חברות וארגונים שונים. בוקרי לימודי ראיית חשבון חייבים להיות בעלי ידע מקיף בתחומים שונים החל מכלכלה, דיני תאגידים, דיני ניירות ערך וכדומה.

לימוד ראיית חשבון – היכן ללמוד

תואר בראיית חשבון ניתן ללמוד באוניברסיטאות בלבד. תנאי הקבלה משתנים ממוסד אחד למשנהו, לכן חשוב לבדוק מהם תנאי הקבלה לפני שהנכם נרשמים.
חלק מהאוניברסיטאות לימודי ראיית חשבון נמצא תחת חוג כלכלה, ולא עומד כתואר בפני עצמו. לימוד ראיית חשבון נעשה כלימודי כלכלה בהתמחות של חשבונאות.

תואר בראיית חשבון – תכני לימוד

תואר בראיית חשבון כולל לימוד כלכלה, מנהל עסקים, כלכלה, מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, יסודות החשבונאות, מימון, סטטיסטיקה, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, חקר ביצועים, מיסוי תאגיד. דיני ניירות ערך, מערכות מידע לחשבונאים, תמחור ותקצוב, ביצוע תחזיות, הכנסות והוצאות ניתוח מידע כלכלי, תכנון פיננסי, מדידות כמותיות, הכנת דוחות כגון דו"ח מאזן, דו"ח רווח והפסד, ביקורת חיצונית ופנימית, ניהול ספרים ועוד.

תואר בראיית חשבון – אפשרויות תעסוקה

בוגרי תואר בראיית חשבון חייבים לעבור תקופת התמחות עוד במהלך הלימודים או לאחריהם במשרדי רואי חשבון או במשרדי הממשלה כגון משרד האוצר או מס ההכנסה. על מנת לעסוק בתחום חייב כל בוגר תואר בראיית חשבון לעבור בחינה מטעם לשכת רואי החשבון.
בוגרי תואר בראיית חשבון יוכלו להשתלב בחברות ארגונים במגוון תפקידים כגון רואי חשבון, יועצים כלכליים, מנהלי כספים, חשבים, מבקרים חיצוניים או פנימיים.

מפת אתר    מקררים