ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> תואר בפילוסופיה

תואר בפילוסופיהתואר בפילוסופיה

פילוסופיה הינה מילה שמקורה מהשפה היוונית ומשמעותה אהבת החוכמה. הפילוסופיה משמעה לדון במגוון שאלות וסוגיות הדנות במערכת האמונות, המוסכמות והתפיסות של האדם והחברה כגון הקיום האנושי, מוסר, פוליטיקה, מטפיזיקה, אסתטיקה ועוד. לימודי פילוסופיה מתחלקים למספר תחומים כגון מטאפיזיקה, לוגיקה, אפיסטמולוגיה, אסתטיקה ועוד. פילוסופיה דנה בשאלות מוסריות, האם אלוהים קיים, סוגיות יסוד בתחום העיסוק הפילוסופי המודרני, שאלות לוגיות כגון מהם טיעונים תקפים וטיעונים בטלים ועוד. לימודי פילוסופיה כוללים לימוד של גדולי הפילוסופים כגון אפלטון, קאנט, היגל, ניטשה, היידגר ועוד.
 
מטרת לימודי פילוסופיה להעניק לסטודנטים את הכלים לקריאה של טקסטים פילוסופיים מורכבים, להכיר מושגי יסוד, להכיר את התחומים השונים בפילוסופיה ולהכיר את גדולי הפילוסופים של אז והיום.

למי מתאים ללימודי פילוסופיה

לימודי פילוסופיה הינם לימודים המתאימים לאנשים האוהבים את התחום ומעוניינים להרחיב את הידיעה בתחום זה. לאנשים האוהבים לשאול שאלות, להתווכח ולהעלות השערות.

מטרת לימודי פילוסופיה

תואר בפילוסופיה מטרתו להעניק לתלמידים את הידע הנרחב ביותר. לימודי פילוסופיה כוללים לימוד של התחומים השונים כגון מטא פילוסופיה הדן במהות הפילוסופיה, תפקידה ודרכיה. האפיסטמולוגיה שמשמעו תורת ההכרה החוקרת את הקיום והידע. אסתטיקה הדן במונחי היופי והאומנות. מטאפיזיקה – תיאור המציאות ולוגיקה – תורת ההיגיון.
 
תואר בפילוסופיה נמשך כשלוש שנים, ניתן ללמוד פילוסופיה כחד חוגי או דו חוגי ולשלבו עם תחום לימוד אחר כגון ספרות, מדעי החברה, מדעי הטבע וכדומה. בסיום לימודי תואר בפילוסופיה מקבלים הבוגרים תואר B.A בפילוסופיה.

תואר בפילוסופיה – מה לומדים?

לימוד פילוסופיה הם לימודי חובה בשנת הלימודים הראשונה של לימודי פילוסופיה שמטרתו להעניק לסטודנטים את הידע הבסיסי והרחב ביותר בפילוסופיה. לימודי פילוסופיה כוללים קורסי מבוא שמטרתם להעניק את הבסיס כגון מבוא לתולדות הפילוסופיה, מבוא לפילוסופיה יוונית, תורת ההכרה והמטאפיזיקה, תורת המוסר, פילוסופיה יהודית, פילוסופיה של הלשון ולוגיקה, פילוסופיה של המדע, פילוסופיה מודרנית, פילוסופיה של הדת ועוד. לצד אלו הסטודנטים יכולים לבחור קורסי בחירה בהתאם לתחומים המעניינים אותם בפילוסופיה ולהעמיק בהם כגון פילוסופיה של המזרח ומערב, פילוסופיה סינית, פילוסופיה פוליטית, פילוסופיה ושירה וכדומה.
 
לימודי תואר בפילוסופיה מקנים ידע רב בתחום, בוגרי לימודי פילוסופיה יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בפילוסופיה או בתחום אחר.

מפת אתר