ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> תואר במדעי הרוח

תואר במדעי הרוחתואר במדעי הרוח
מדעי הרוח אינם מדעים במובן המילה של מחקר אמפירי, מדעי הרוח אינם עוסקים בחוקיות הקיימת בטבע. לימודי תואר במדעי הרוח הם לימודים מרתקים המאפשר לכל סטודנט לבחור את מסלול הלימודים פי העדפתו ולהתרכז בתחום המעניין אותו.
 
לימודי מדעי הרוח נקראים גם לימודים כללים בשל האפשרות ללמוד מגוון תחומים החל מפילוסופיה, ספרות, אומנות, בלשנות, דתות, ארכיאולוגיה, לימודים קלאסיים, היסטוריה ועוד. לימוד מדעי הרוח מאפשר לכל סטודנט להרכיב את מערכת הלימוד בעצמו לפי תחום הלימוד שבחר.
 
תואר במדעי הרוח הינם לימודים הכוללים שלוש שנות לימוד בסופם מקבלים הבוגרים תעודת B.A למדעי הרוח. מטרת לימודי מדעי הרוח להעניק לסטודנטים את הידע הרחב והמעמיק ביותר בתחום הלימודים אותו הם בחרו ללמוד, להעניק לסטודנטים כלים למחקר עצמאי ופיתוח חשיבה עצמאית.

מדעי הרוח – תחומי לימוד

רבים מניחים כי לימודי הרוח הם לימודי הדשא ולמעשה הסטודנטים מבלים יותר בחוץ מאשר בכיתות, טענה נוספת שלימודי תואר במדעי הרוח לא מתמקדים בתחום אחד וניתן ללמוד ממגוון תחומים. למעשה לימודי מדעי הרוח הינם לימודים מרתקים הדורשים לימוד של חומר רב, לימוד שפה וכדומה. ללמוד מדעי הרוח משמעו להתעמק בתחום אחד כגון לימודי מזרח תיכון או לימודי היסטוריה של ימי הביניים ולהתרכז בתחום אחד. תואר במדעי הרוח מאפשר לכם ללמוד תרבות בעת העתיקה, או מדעי היהדות, לימודי מזרח תיכון או פילוסופיה, תוכלו ללמוד היסטוריה כללית או היסטוריה של ארץ ישראל, תחומי הלימוד רבים וחלקם כוללים לימוד שפה זרה כגון לימודי מזרח תיכון הכוללים לימוד ערבית, לימודי המזרח המאפשר ללמוד יפנית, סינית או סנסקריט.
 
לימוד מדעי הרוח ניתן ללמוד כחד חוגי או ללמוד כדו חוגי ולשלב עם תחום אחר ממדעי הרוח או מכל תחום לימודים אחר, כגון מדעי החברה, מדעי הטבע וכדומה.

לימודי מדעי הרוח – אפשרויות תעסוקה

רבים טוענים כי ללמוד מדעי הרוח לא תורם כלום מאחר שאין מדובר במקצוע ולמעשה בוגרי תואר במדעי הרוח לא ימצאו עבודה לאחר לימודיהם. ובכן הנחה זו מוטעית, בלימודי הרוח ניתן למצוא מקצועות רבים המאפשרים תעסוקה לאחר הלימודים כגון מידענות, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה ועוד. בוגרי לימודי תואר במדעי הרוח יוכלו לעסוק במגוון תחומים, לעסוק במחקר או להמשיך ללימודי תואר שני.

מפת אתר