ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> תואר במדעי החברה

תואר במדעי החברהתואר במדעי החברה


מדעי החברה עוסק בחקר תחומי החברה, מדעי החברה עוסקים תחומים שונים כגון בעיות חברתיות, כלכליות ופוליטיות. לימודי מדעי החברה הינו שם כולל לתחומי לימוד שונים העוסקים בחברה, בבעיות החברה ובהתנהגות של יחידים וקבוצות. בין תחומי הלימוד של לימודי מדעי החברה ניתן ללמוד: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, אנתרופולוגיה, תקשורת, יחסים בינלאומיים, מדעי ההתנהגות ועוד. לימודי מדעי החברה מתרכזים בלימוד של תיאוריות לניתוח התנהגות של יחידים וקבוצות, הבנת תהליכים, תיאוריות שמטרתן להבין התנהגויות, להבין תהליכים חברתיים, תהליכים פוליטיים לנבא התנהגויות ועוד.
 
לימודי תואר במדעי החברה אורכים כשלוש שנים ובסיומם מקבלים הבוגרים תואר B.A במדעי החברה.

מטרת תואר במדעי החברה

תואר במדעי החברה הינו תואר מקיף הנועד להעניק לסטודנטים מושגי יסוד ידע נרחב בתיאוריות חבריות בתחומים השונים של מדעי החברה. תיאוריות חברתיות מטרתן לספק לנו הסברים ותובנות לגבי אופן ההתנהגות שלנו כפריטים וכחברה, במטרה להביא לקיום מוסרי וטוב יותר.

תואר במדעי החברה – תנאי קבלה

תנאי ההקבלה ללימודי תואר במדעי החברה משתנה מתחום לתחום וממוסד למוסד, תנאי הקבלה ללימודי תואר מדעי החברה במסלול פסיכולוגיה גבוהים יותר מלימודי תואר במדעי החברה בקרימינולוגיה. כמו כן תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד, לרוב תנאי הקבלה לאוניברסיטאות גבוה יותר מתנאי הקבלה למכללות השונות.

תואר במדעי החברה – תכני לימוד

לימוד מדעי החברה באוניברסיטאות ובמכללות מאפשרות לכל סטודנט לבחור את תחום הלימוד כגון סוציולוגיה או קרימינולוגיה. לימודי מדעי החברה ניתן ללמוד כחוג חד חוגי או דו חוגי ולשלבו עם לימוד מאותו תחום או מתחום אחר. לימודי מדעי החברה כוללים קורסי מבוא חובה ולאחר לימוד קורסי החובה, כל סטודנט במהלך הלימודים בונה את מסלול הלימודים בהתאם להעדפותיו ולתחומי העניין המעניינים אותו.

לימוד מדעי החברה- אפשרויות תעסוקה

בניגוד למקצועות ריאליים, ללמוד מדעי החברה משמעו לרוב לסיים תואר ראשון ללא הגדרת מקצוע או תפקיד, יחד עם זאת לימודי מדעי החברה מאפשרים לבחור קשת רחבה של מקצועות שניתן לעסוק בהם, החל מחברות כוח אדם, מוסדות ציבוריים, בתי ספר, מוסדות חינוך לא פורמאליים, עמותות, ארגונים ועוד.
 
לימודי מגיע החברה מאפשר לכם להמשיך ללימודי תואר שני ולהתמחות בתחום שהנכם מעוניינים ללמוד כגון סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי המדינה ועוד. לימודי מדעי החברה הוא תחום מעניין הכולל תיאוריות שונות, לימוד על היסטוריה ושילוב של מקרים מהמציאות.

מפת אתר