ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> תואר בהנדסת סאונד

תואר בהנדסת סאונדבמקרים רבים אנו לא מודעים לכך ושאפקט הסאונד בסרט שראינו או שיר ששמענו הפך את החוויה למיוחדת במינה. עריכת הסאונד הוא מרכיב חשוב בכל סרט, הופעה או הקלטה של שיר. סרט ללא קול יכול להיות משעמם, הקול הוא המספר לנו את הסיפור, היוצר את המתח, הקלילות ועוד.
 
עולם הסאונד התפתח וכיום באמצעות מחשב ותוכנות ניתן לערוך הקלטה איכותית גם בבית, למשל אומנים רבים מחלפים את האולפן ההקלטות המסורתי בהקלטה המתבצעת בבית, איכות ההקלטה אינה יורדת וחוסכת בעלויות רבות. עם זאת נדרש המוזיקאי לגלות שליטה במספר מערכות תפעול שונת של מערכות סאונד והקלטה ולשלבם לא פעם גם ביישומי מולטימדיה אחרים.
 

מטרת תואר בהנדסת סאונד

לימודי תואר בהנדסת סאונד מהווה חלק בלתי נפרד מהיצירה, התלמידים רוכשים ידע ומיומנות בניהול אולפן, הרכבת אולפן ביתי וטכניקות ליצירת אפקטים ויישומים אחרים ליצירת סאונד איכותי.
 

למי מתאים תואר בהנדסת סאונד?

תואר בהנדסת סאונד מתאים לאנשים המעוניינים לעסוק בתחום כמקצוע או כתחביב, לאומנים המעוניינים להעמיק את הידע שלהם בתחום ההקלטות והפעלת אולפן.
 

תכני הלימוד

הלימודים משלבים בין ידע תיאורטי לבין הקניית כלים ולימודים מעשיים. בין הנושאים הנלמדים הם: מבוא לסאונד, מבוא להקלטה, מבוא למוסיקה, צליל, סוגי הקלטות, כלי הקלטה: מגברים, רמקולים, מיקרופונים, אקולייזרים וכדומה. לימוד על מבנה המחשב וההקלטה הדיגיטלית, תוכנות מחשב מוזיקליות וסיקוונטים,
 
הלימודים המעשיים כוללים: הכרת האולפן והרכבת אולפן ביתי, הגברת במה הכולל הרכבת מערכות סאונד לבמות וביצוע הגברה במופעים בשילוב עם תאורה. לימוד סאונד בוידיאו הכולל לימוד של הרכבת פסקול, יצירת אפקטים, ביצוע מיקסים ושילוב המדיה הדיגיטלית בהקלטת אולפן.
 
בנוסף נלמדים בתואר לימוד של הקלטות סאונד בשטח, סאונד במחשבים הכולל לימוד של סאונד במשחקים ובתוכנות, לימוד סאונד בשידורי רדיו וטלוויזיה, מוזיקה אלקטרונית, עיצוב פסי קול לסטים במערכות שמע היקפיות ועוד.
 

תנאי קבלה

לימודי תואר בהנדסת קול אינו מצריך ידע קודם בתחום ולרוב תנאי הקבלה כוללים ראיון לפני קבלה ללימודים. עם זאת חשוב לבדוק במוסד אליו אתם נרשמים האם קיימים תנאי קבלה והאם אתם עומדים בתנאים אלו.
 

היכן ללמוד?

כיום ישנם בתי ספר רבים המציעים קורסי סאונד לצד לימודים לתואר בהנדסת סאונד. היתרון של לימוד תואר בהנדסת סאונד הוא הלימוד הרחב המאפשר לכם לעסוק בכל תחום שתבחרו בעולם הסאונד, אולפן הקלטות, מופעים, קולנוע, רדיו וכדומה. חשוב לבדוק מספר נושאים לפני שנרשמים.
ראשית חשוב לבדוק מהו המוניטין של בית הספר שאליו אתם נרשמים. בדקו מהם תכני הקורס, אילו תוכנות נלמדות, אילו תחומי הפקה נכללים בלימודים כגון רדיו, טלוויזיה, אולפן קולנוע, מהו החלק המעשי בקורס, כמה תלמידים בכיתה, מי מעביר את הקורסים ומהו הניסיון שלו בתחום.
 

אפשרויות תעסוקה

היתרון של תואר בהנדסת סאונד הוא הלימוד של כל תחומי הסאונד. בוגרי התואר יוכלו להשתלב בחברות הפקת סרטים, באולפני הקלטות בהפקות בטלוויזיה וברדיו, במופעים ועוד. בוגרי הלימודים יוכלו לבחור להמשיך ללמוד לימודי הפקה ועריכה קולנועית, לימודי מוזיקה ועוד. 

 


מפת אתר