ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> לימודי ביוטכנולוגיה

לימודי ביוטכנולוגיהלימודי ביוטכנולוגיה משלבים בין ביולוגיה וטכנולוגיה, שילוב של מדעי החיים, מדעי הטבע ומערכות ביולוגיות דרכם יוצרים טכנולוגיה מתוחכמת בתחומים רבים. לימודי ביוטכנולוגיה הינם לימודים חדשים יחסית, אך הם צוברים תאוצה רבה בשני העשורים האחרונים. למרות שהביוטכנולוגיה נחשב למקצוע חדש, ניתן לומר כי תמיד היה קיים, האדם תמיד השתמש למטרת קיומו בתהליכים ביולוגים.
לימודי ביוטכנולוגיה מלמדים כיצד לנצל את תהליכי החיים של המערכות הביולוגיות למטרת ייצור מוצרים שונים. מערכות ביולוגיות כמו רקמות ותאים של צמחים, בעלי חיים, חיידקים, מיקרואורגניזמים, או חומרים שונים מכל אלו – חלבונים הורמונים, אנזימים וגנים. לימודי ביוטכנולוגיה מלמדים מגוון תחומי חיים כמו מזון, רפואה, מדעי הצמח והנדסת סביבה.
לימודי ביוטכנולוגיה הם בין המקצועות המעניינים ביותר, בהם יש חידושים מדי יום. לימודי ביוטכנולוגיה מלמדים כיצד ניתן להשתמש בידע ביולוגי למטרות התעשייה וכיצד ניתן לתרום לרווחת האדם על ידי ייצור תרופות, תעשיית המזון ועוד.
תואר בביוטכנולוגיה מבטיח מקצוע מעניין עם אפשרויות רבות בסיומו. קיים ביקוש רב לבעלי תואר בביוטכנולוגיה בתחומים רבים כמו: ביו כימיה, רפואה, מדע הגנטיקה, הנדסת מזון, תעשיות כימיה, מדעים, מדעי הצומח ועוד.
לימודי ביוטכנולוגיה כוללים בין השאר את התחומים הבאים: תכנון תרופות, ביולוגיה של התא, ניתוח רצף D.N.A, כימיה של המזון, גנטיקה מולקולארית, אימונולוגיה, טכנולוגיות בהנדסה, מיקרוביולוגיה, חומרי הנדסה כימית, בקרת איכות בייצור ועוד. ניתן להתמחות בלימודי תואר בביוטכנולוגיה בתחומים הבאים: ביוטכנולוגיה רפואית, ביוטכנולוגיה סביבתית וביוטכנולוגיה כללית.
את לימודי ביוטכנולוגיה ניתן ללמוד במוסדות הבאים: אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, הטכניון בחיפה, מכללת תל חי שבצפון, המכללה האקדמית להנסה אורט בראודה בכרמיאל, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. רוב לימודי ביוטכנולוגיה במכללות ובאוניברסיטאות מלמדים את אותה מתכונת, אך כל מוסד לימודים מתעמק יותר בתחום אחר. לדוגמא, בלימודי תואר בביוטכנולוגיה בתל-חי ישנה התמחות של ביוטכנולוגיה של בעלי החיים, ביוטכנולוגיה סביבתית או רפואית ואילו לימודי ביוטכנולוגיה בטכניון מתעמקים יותר בתחום ההנדסי.
בוגרי לימודי ביוטכנולוגיה משתלבים בדרך כלל בקלות בתעשיית היי- טק, תעשיית התרופות, תעשיית המזון, חברות ביוטכנולוגיות, מכוני מחקר, ענף החקלאות ועוד. תחום הביוטכנולוגיה זהו תחום עתידני שמתפתח כל הזמן בשלל תעשיות עתירות ידע. למסיימי תואר בביוטכנולוגיה אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות, שעם השנים רק יתרחבו.
לימודי ביוטכנולוגיה – הירשמו ללימודים מעניינים וחדשניים עם עתיד מלא אפשרויות.

מפת אתר