ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> לימודי אדריכלות

לימודי אדריכלותלימודי אדריכלות – אחד מתחומי הלימוד המגוונים ביותר

תחום האדריכלות משלב בתוכו מדע, טכנולוגיה ואומנות, אלה הם נושאים הכרחיים לשם עבודתו של האדריכל והוא מחויב להיות בקיא בהם.
לימודי אדריכלות הם בעצם לימודי אמנות הבנייה, על אדריכל לדעת כיצד לבנות מבנה שימושי, יעיל, ידידותי, פונקציונאלי ומשתלב היטב עם סביבתו, כמו כן הלימודים מתמקדים גם בעיצוב חללים מהפרט הגדול ביותר ועד הפרט הקטן ביותר.

כל מה שצריך לדעת על לימודי אדריכלות :

לימודי אדריכלות נמשכים כשלוש שנים, אלו הם לימודים תובעניים במיוחד שכוללים עבודה על פרויקטים רבים (גם בבית). כדי להתקבל ללימודי תואר באדריכלות תצטרכו להציג תיק עבודות ממנו יוכלו להתרשם בנוסף לציוני פסיכומטרי ותעודת בגרות, כמו כן יש לעמוד בבחינת מיון מעשית בארכיטקטורה. זוהי בחינה שנועדה לבדוק מהם יכולות ההסתכלות הבסיסיות של הסטודנט ואת כושר הרישום שלו.
אין צורך להיות רשם מקצועי לפני לימודי אדריכלות משום שבמסגרת לימודי אדריכלות לומדים גם רישום, עם זאת יש צורך ביכולת רישום מינימאלית אותה כן בודקים.
 
בתחום האדריכלות תוכלו למצוא התמחויות רבות כגון תכנון ערים, אדריכלות קלאסית, עיצוב גינות, אדריכלות פנים, אדריכלות נוף ועוד.
לימודי אדריכלות מתאימים לאנשים להם תמיד הייתה משיכה להביט על בניינים ולפתח סקרנות לגבי בניתם או לאנשים שנוהגים לחשב בראם מהו עומק הבניין או מה הייתה דרך בנייתו.
לימודי אדריכלות הם לימודים מגוונים וכך גם התעודות – מגוונות. לימודי תואר באדריכלות אורכים כחמש שנים, אם זאת קיים גם מסלול ללימודי תעודה באדריכלות והוא אורך רק כשנתיים וחצי, כך גם לגבי תעודת הנדסאי בתחום האדריכלות.
לימודי אדריכלות ועיצוב הם לימודים שמשלבים עקרונות תיאורטיים אך הם בעיקר לימודים מעשיים, תקופת הלימודים היא מגוונת ומאפשרת עיסוק פרקטי רב.
 
לאחר שעשיתם תואר באדריכלות תצטרכו להירשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים הממשלתי, רישום זה מקנה לכם ממד רשמי של "אדריכל רשום" ותוכלו (בהגבלה) לתכנן מבנים בהתאם ללימודיכם.
לאחר שלוש שנות ניסיון, תצטרכו המלצות ואישורים כדי לשנות את מעמדכם הרשמי ל- "אדריכל רישוי", מעמד זה יאפשר לכם לתכנן מוסדות ובתים בארץ.

תכני לימודי אדריכלות :

לימודי אדריכלות כוללים את נושאי הלימוד הבאים : מבוא לאדריכלות מודרנית, ארגונומיה, מבוא לאדריכלות נוף, סגנונות וזרמים בעיצוב, מבנים, תולדות האדריכלות, טיפוגרפיה, בנייה ירוקה, אסתטיקה, חשיבה הומניסטית, חשיבה חברתית, אדריכלות יפנית, ניהול ויזום מכרזים, אדריכלות ארץ ישראל, צילום, יסודות ההמחשה, ציור ורישום, שרטוט אדריכלי, גרפיקה, גרפיקה הנדסית, חומרים ושיטות, טכנולוגיות בניין, תורת המבנה ועוד.
לימודי אדריכלות – לאנשים שרוצים להיות חלק מעיצוב המחר.

מפת אתר