ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 לימודים באוסטריה
 לימודים באוסטרליה
 לימודים באיטליה
 לימודים בבריטניה
 לימודים בספרד
 לימודים בקנדה
 לימודים ברומניה
 סאמר סקול
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> לימודים אקדמיים בחול >> לימודים ברומניה

לימודים ברומניהרומניה היא יעד לסטודנטים רבים המעוניינים ללמוד רפואה או רפואת שיניים. הלימודים ברומניה מאפשרים לסטודנטים רבים להגשים את החלום של לימודי רפואה במחירים נוחים ותנאי מחייה גבוהים. המיקום של רומניה מאפשר בקלות להגיע למערב ומרכז אירופה לחופשות יחסית בזול וללא צורך בטיסה.
 
רמת הלימודים הגבוהה ברומניה הפכה את רומניה ליעד מרכזי לסטודנטים רבים מישראל. ממשלת רומניה משקיעה רבות באוניברסיטאות השונות. בשנת 1997חתמה רומניה על אמנה להכרה הדדית בתארי האוניברסיטאות הרומניות לבין תארי ההשכלה הגבוהה באירופה המבטיח כי ברומניה רמת לימודים גבוהה בדומה למדינות אירופאיות אחרות והמקובלים בעולם.
 

לימודים ברומניה

ברומניה 49 אוניברסיטאות ציבוריות ו- 20 אוניברסיטאות פרטיות. האוניברסיטאות מחולקות לפי תחומים כגון: אוניברסיטאות לרפואה ולרוקחות, אוניברסיטאות לווטרינריה, אוניברסיטאות ללימודי הנדסה ועוד.
 
שת הלימודים האקדמאית ברומניה הוא מספטמבר או אוקטובר ונמשכת במהלך שני סמסטרים, שכל אחד מהם בן 14 שבועות.
 
שפת הלימוד באוניברסיטאות הוא ברומנית, ישנם אוניברסיטאות מעטות המייחדות את הלימודים בשפה האנגלית לזרים. המקצועות המועדפים הם: רפואה כללית, רפואת שיניים, וטרינריה ורוקחות.
 
לימודי רפואה כללית, וטרינריה רפואה שיניים וארכיטקטורה אורכים כ- 6 שנים, לימודים מדעיים ומדעי הרוח 4 שנים, לימודי רוקחות אורכים כ- 5 שנים.
 

קבלה ללימודים ברומניה

דרישות הלימודים אינן גבוהות ומאפשרות להתקבל בקלות עם זאת תצטרכו במהלך הלימודים להוכיח את עצמכם ולשלוט בשפה הרומנית.
 
לכל מוסד תנאי קבלה שונים עם זאת ברובם תצטרכו להגיש את המסמכים הבאים: טופס רישום ללימודים שאותו תבקשו מהמוסד שאליו  אתם מעוניינים להירשם, תעודת בגרות, תארים אחרים שרלוונטיים, תרגום של תעודות אקדמיות לאחת מהשפות הבאות: רומנית, אנגלית, צרפתית או גרמנית. צילום של הדרכון, צילום תעודת לידה, אישור רפואי על מצב בריאות תקין. ללימודי רפואה יש צורך גם במעבר ראיון אישי.
 
במוסדות שקיבלו היתר להכשיר את המועמדים יוכלו הסטודנטים ללמוד את השפה הרומנית לפני הלימודים. בסיום ההכנה יעברו בחינה ברומנית שתפטור אותם מלימודי השפה במהלך השנה.
 
בחירת תחום לימודים ברומניה
סטודנטים רבים בוחרים ללמוד בעיר בוקרשט בשל הנוחות  ומכוון שרוב האוניברסיטאות הטובות מרוכזות בעיר. לפני שהנכם בוחרים אוניברסיטה חשוב לבדוק האם התואר שאתם מעוניינים ללמוד מוכר בישראל, בדקו את גודל המוסד, האם אתם מעוניינים באוניברסיטה גדולה או בקטנה יותר, לכל אחת מהבחירות יתרונות וחסרונות.
 
בדקו מהם השירותים שהאוניברסיטה מציעה כגון: ספריות, אולמות ספורט, מעונות ושירותים אחרים שעשויים לחסוך לכם כסף רב במהלך הלימודים.
 

שכר לימוד ועבודה ברומניה

אם הינכם מתעדים לעבוד ברומניה קחו בחשבון שהשכר נמוך מאוד ואפשרויות העבודה לאנשים ללא אזרחות רומנית היא בעייתית, לכן סטודנטים רבים בוחרים לא לעבוד ולהתמקד בלימודים, ומאחר שמחיר המחייה ברומניה הינו זול הדבר אפשרי.  אם החלטתם שאתם צריכים לעבוד תוכלו לעבוד באל על, בשגרירות ישראל בבוקרשט או אצל אנשי עסקים יהודים ברומניה.
אזרחים רומנים וממדינות האיחוד האירופאי יכולים להגיש בקשה למלגה, כיום אין מלגות לזרים הבאים ללמוד ברומניה.
 
ויזת סטודנט ברומניה מאפשרת לעבוד במדינה, הוויזה היא לכל תקופת הלימודים ואין צורך לחדש את הוויזה משנה לשנה. ויזה לבת הזוג מאפשרת לעבוד במדינה.  

מפת אתר