ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 לימודים באוסטריה
 לימודים באוסטרליה
 לימודים באיטליה
 לימודים בבריטניה
 לימודים בספרד
 לימודים בקנדה
 לימודים ברומניה
 סאמר סקול
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים >> לימודים אקדמיים בחול >> לימודים בקנדה

לימודים בקנדהקנדה הממוקמת בחלק הצפוני של יבשת אמריקה היא מדינה בעלת איכות חיים מהגבוהות בעולם. השפות הרשמיות בקנדה הן אנגלית וצרפתית. מאחר ששתי השפות רשמיות, אוניברסיטאות רבות מציעות מסלולי לימוד בכל אחת מהשפות.
 
מערכת החינוך בקנדה היא מהגבוהות בעולם, הקנדים מקנים חשיבות רבה ללימודים הבא לידי ביטוי בסכומים המושקעים בחינוך.
 
בקנדה 151 מוסדות ציבוריים להשכלה גובהה המרוכזים בערים הגדולות. רוב האוניברסיטאות והמכללות נמצאים תחת פיקוח של הממשלה. האוניברסיטאות מציעות מגוון של מסלולים המאפשרים ללמוד לתואר או ללימודים לדיפלומה, תעודת גמר או אישור לימודים בהתאם לסוג מוסד הלימודים וארוך הלימודים.
 
הלימודים בקנדה נמשכים שלוש עד ארבע שנים  לתואר ראשון, שנתיים לתואר שני ושלוש שנים לתואר דוקטורט. לימודי הנדסה כוללים 4 שנות לימוד ולימודי אדריכלות חמש שנים לתואר ראשון.
 
בסיום הלימודים תוכלו לעבוד בקנדה לשם צבירת ניסיון בתחום. העבודה אפשרית לאחר השגת  אישור עבודה של התוכנית לאישורי עבודה לאחר התואר. ההגבלה של התוכנית היא שמשך העבודה לא יעלה על זמן הלימודים ולא יעלה על שנה או שנתיים. חשוב לשים לב להגבלות ולסייגים הקיימים בכל תחום ובהתאם לאזור המגורים בו עובדים.
 

קבלה ללימודים בקנדה

בשל רמתן הגבוהה של מוסדות הלימוד בקנדה תנאי הקבלה גבוהים ונדרש ממוצע ציונים גבוה. בנוסף לציוני הבגרות או ציוני תואר ראשון, על המועמדים לעבור בחינת בקיאות באנגלית. רוב האוניברסיטאות יסתפקו בציוני  Toefl  או IELTS לשם קבלה ללימודים לתואר ראשון, ובדומה לארץ ללימודי תואר שני במנהל עסקים תדרשו לעבור בחינת GMAT.
 

בחירת לימודים בקנדה

לפני רישום ללימודים חשוב לברר אם התואר או המוסד אליו נרשמתם מוכר בישראל. חשוב לבדוק את גודל המוסד אליו אתם נרשמים באוניברסיטה גדולה תהפכו לאנונימיים אך  לרוב לאוניברסיטה יש יותר משאבים. באוניברסיטה קטנה יש פחות משאבים אך ישנו קשר טוב יותר עם המרצים וגם הקשרים החברתיים טובים יותר.
 
בדקו אם המוסד אליו אתם נרשמים מציע עזרה במלגות, בתעסוקה או במגורים שייקלו על החיים ועל העלויות המחייה שלכם.
 
חשוב לבדוק עלות הלימודים, האם הלימודים מתקיימים באנגלית או בצרפתית, תנאי הקבלה למוסד, האם קיימות מלגות, אחוז הזרים באוניברסיטה.
 
 

לימודים ועבודה בקנדה

שכר הלימוד בקנדה הוא  10.000 דולר קנדי לשנה לערך. עלויות המחייה זולות בשל שער הדולר הקנדי ועומדים על אלף דולר לחודש לערך.
 
על מנת לעבוד בזמן הלימודים יש לקבל היתר עבודה, המאפשרת לכם למצוא עבודה בתוך הקמפוס. בעת הלימודים בקנדה מאשרת הממשלה לסטודנטים לעבוד רק 20 שעות שבועיות. במהלך החופשים רשאים הסטודנטים לעבוד משרה מלאה. עם זאת חשוב לשמור על רמת הלימודים שלכם מאחר שירידה בציונים תגרום לכך שההיתר שברשותכם יבוטל.
 

מלגות

מוסדות רבים מציעים מלגה לסטודנטים חדשים הנקרא מלגת כניסה. את הפרטים על המלגות ניתן לקבל במשרדי האוניברסיטה או באמצעות הדואר האלקטרוני.
 
הכנות לוויזה
לאחר שקיבלתם אישור על קבלה ללימודים חשוב להגיש בקשה לויזת סטודנט. את הבקשה מגישים בשגרירות קנדה בישראל. בנוסף לטופס הבקשה לוויזה סטודנט יש להכין את המסמכים הבאים: הוכחה למקורות מימון ללימודים, תעודת יושר מטעם המשטרה, תוצאות בחינת Toefl  או  IELTS. 

מפת אתר