ניווט לפי נושאים
 קורסים
 בגרויות
 לימוד פיתוח קול
 לימוד שפות
 לימודי הנדסאים
 מאמרים
 מכינה לעיצוב
 פסיכומטרי
 קורס Coaching
 קורס אופנוע ים
 קורס ברמנים
 קורס כתיבה
 קורס משיטי יאכטות
 קורס צילום
 קורס קעקועים
 קורסי הכשרה מקצועית
 קורסי יופי
 קורסי מחשבים
 קורסי מנהל ושוק ההון
 קורסי נהיגה
 קורסי רכש ולוגיסטיקה
 קורסי רפואה משלימה
 קורסי שיווק ומכירות
 לימודים אקדמיים
 לימודי אדריכלות
 לימודי ביוטכנולוגיה
 לימודי ביטוח
 לימודי יעוץ
 לימודי מדעי ההתנהגות
 לימודי מנהל עסקים
 לימודי פסיכולוגיה
 לימודי פרסום
 לימודי תקשורת
 לימודים אקדמיים בחו"ל
 תואר באומנות
 תואר בביולוגיה
 תואר בהנדסה
 תואר בהנדסת סאונד
 תואר בחינוך
 תואר בחינוך גופני
 תואר במדעי החברה
 תואר במדעי הטבע
 תואר במדעי המדינה
 תואר במדעי הרוח
 תואר במדעי התזונה
 תואר בפילוסופיה
 תואר בקולנוע
 תואר בקרימינולוגיה
 תואר בראיית חשבון
 תואר ברפואה
 תואר ברפואה משלימה
 תואר בתיירות
 סדנאות
 לימודי אסטרולוגיה
 סדנאות גיבוש
 סדנאות מנהלים
 סדנת אלכוהול
 סדנת בישול
 סקסולוגית
 קורס נומרולוגיה
קורסים >> לימודים אקדמיים

לימודים אקדמייםלימודים אקדמאים


לימודים אקדמאים, שאיפתו של כל אדם בעולם המערבי. נכון להיום, המפתח להצלחה ברמה הכלכלית וגם ברמה החברתית תלוי, לדעת רבים, בשיטת לימודים אקדמים אותם ניתן לרכוש באוניברסיטאות ובמכללות.

לימודים אקדמיים - רקע היסטורי

האקדמיה של אפלטון:  האקדמיה עשתה כברת דרך מהמקום בו החלה ועד למקומה היום. האקדמיה הראשונה הוקמה על ידי אפלטון. אקדמיה זו היתה המקום הראשון בו למדו בצורה מסודרת ושיטתית חכמה וידע. ספק עם לימודים אלו כונו במינוח המקצועי של היום "לימודים אקדמיים", אך אקדמיה זו הייתה אבן היסוד לגלגולים הרבים שבאו אחר כך. תכניות לימודים אקדמיים מודרניות מושפעות לא מעט מהסגנון ששרר מאקדמיה של אפלטון, הן בתכניות הלימודים והן בתחושת העליונות שהייתה מנת חלקם של התלמידים בתקופת אפלטון, שהייתה גם מנת חלקם של תלמידים שהשתייכו לתכנית לימודים אקדמאים כזו או אחרת בתקופה המודרנית.
לימודים אקדמאים בימי הביניים והתקופה המודרנית: בימי הביניים המרכז התרבותי ידע קיפאון. אמנם התקיימו הלימודים בנסגרות שונות, אבל אלו לא היו לימודים אקדמאים, לפחות לא במובן המקצועי של לימודים אקדמיים. הכנסייה שלטה בתכניות הלימודים ומנעה התפתחות השכלתית של ממש .תקופה זו באה לסיומה עם תקופת ההתחדשות התרבותית (הרנסנס), תקופה בה אנשים מרדו במוסכמות הכנסייה והחלו להאמין בלימודים 'טהורים' יותר, חסרי השפעה ישירה של הכנסייה. המדע שגשג ואיתו הפילוסופיה. תקופה זו הייתה בהחלט עוד שלב בסלילת הדרך למה שמכונה כיום לימודים אקדמאים.
לימודים אקדמאים בתקופה הפוסט מודרנית – היום: אך אם ניתן להצביע על פער משמעותי בין השלבים השונים של לימודים אקדמאים, הפער קיים בין תכניות לימודים אקדמיים כיום לבין תכניות לימודים אקדמאים במאה שעברה ולפני כן. מטרתו של לימודים אקדמאים כיום הם די ברורים - חיים כלכליים נוחים. לא כך היה במאה שעברה. הסיבה לכך נעוצה, בין היתר, בהתפתחות הטכנולוגיה ושיטות המסחר השונות. העולם נעשה מסחרי הרבה יותר, אודות להתפתחות הטכנולוגיה ומכיוון שהאקדמיה מספקת תכניות לימודים אקדמאים שעונות על הצריכה הרי שאחוזי ההתעניינות בתכניות כאלו או אחרות של לימודים אקדמיים עולה פלאים. כיום האקדמיה עוסקת ברובה בתכניות לימודיים ריאליים כמו הנדסה, עסקים, כלכלה וכדומה. האקדמיה עשתה סוג של מעבר מעולם לימודים אקדמאים שמטרתם קניית ידע ועיסוק אינטלקטואלי 'טהור' למתכונת המעודדת לימודים אקדמאים למטרות כלכליות. עוד תופעת שינוי במגמת העיסוק של לימודים אקדמיים הוא בפתיחת מכללות פרטיות שכל מטרתן היא הקניית מקצוע פרקטי ויעיל בשוק העבודה.

מספר עובדות על לימודים אקדמיים

  • האוניברסיטאות הראשונות בארץ שהציעו לימודים אקדמאים היו הטכניון (חיפה) והאוניברסיטה העברית (ירושלים), כאשר הטכניון הוקם שנה אחת לפני האוניברסיטה העברית ב - 1924
  • האוניברסיטה העברית הינו מרכז לימודים אקדמאי הגדול בארץ, במסגרתו לומדים, נכון להיום, כ - 23,000 סטודנטים.
  • מחירי לימודים אקדמאיים בארה"ב הוא יקר לאין ערוך ממחיריהם של לימודים אקדמאים באירופה ובארץ
  • בקום המדינה היו בארץ כ - 1600 סטודנטים. כיום ישנם כ - 200,000 סטודנטים הלומדים בתכניות לימודים אקדמיים שונות.
  • נכון להיום ישנם כחמישה מרכזי לימודים אקדמיים בעלי צביון דתי בארץ. מכון לימודים אקדמאים דתי קיים גם בארה"ב.
  • המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) הינו הגוף הממלכתי האחראי על תכניות לימודים אקדמיים בישראל.
  • כיום בזכות האינטרנט פשוט יותר למצוא לימודים אונליין ולא להתרוצץ בין מוסדות הלימודים.
נקל להבין חשיבותם של לימודים אקדמאים. באופן כללי, נכון להיום, תואר הנקנה על ידי מסגרת לימודים אקדמאים הינו בסיס לעבודה המכניסה משכורת בעל ממוצע גבוה. לימודים אקדמיים הינם הכרחיים לחברות רבת, גם בחברה הישראלית. אין ספק כי לימודים אקדמיים הינם לימודים לא קלים ומתמשכים כ 4 שנים, אך כיום ישנם ארגונים התומכים בתכניות לימודים אקדמיים הן במימון והן בייעוץ.

מפת אתר